Porady dla Seniorów

Prowadzimy grupy wsparcia dla seniorów które pomagają im sie odnaleźć na nowo w spoleczenstwie, w rodzinie i w relacjach z najbliższymi.

Harmonogram pracy

Wizyty po wcześniejszym umówieniu telefonicznym

Poniedziałek

16.00-19.00  logopeda

Wtorek

16.00-19.00 poradnictwo dla małżenstw, narzeczonych, oraz rodzinne

Środa

17.00-19.00: problem alkoholowy, coaching i TSR (pomieszczenie na I piętrze, obok zakładu fryzjerskiego) - II i IV środa miesiąca- po ustaleniu telefonicznym.

16.00 - 17:30 mediacje rodzinne

17:30 - 19:00 terapia pedagogiczna

Czwartek

16.00-18.00 - porady i konsultacje psychologiczne, psychoterapia

18.00 - 19:00 - porady i konsultacje prawne

Piątek

16.00 - 19:00 - poradnictwo dla kobiet w ciąży i młodych matek

Wizyty po wcześniejszym umówieniu telefonicznym

Poradnictwo dla kobiet w ciąży i matek karmiących

- Planuję ciążę co powinnam wiedzieć - jak przygotować się do ciąży
- porozmawiajmy o porodzie -spotkanie 2 godzinne rozmowa jak przygotować siebie i partnera do porodu, zwiastuny porodu , wyprawka , plan porodu - porady laktacyjne

Mediacje

Jesteście w konflikcie i szukacie sposobu na jego rozwiązanie? Wybierzcie mediacje. Dlaczego? Dlatego, że
- mediacje są dobrowolne, a decyzja o ich podjęciu zależy tylko od zainteresowanych osób,
- celem mediacji nie jest ustalenie, kto ma rację, ale wypracowanie satysfakcjonującego obie strony sporu porozumienia,
- konflikt rozwiązywany jest w sposób spokojny, dający zaangażowanym w niego osobom poczucie godności i bezpieczeństwa,
- mediacja koncentruje się na potrzebach i interesach uczestników konfliktu,
- mediacja jest alternatywą dla długich i kosztownych procesów sądowych,
- mediacje prowadzone są przy udziale mediatora-osoby neutralnej wobec stron i ich konfliktu, która wspiera przebieg negocjacji, nie narzucając żadnego rozwiązania w wypracowaniu kompromisu

Konsultacje psychologiczne

-Konsultacje i porady psychologiczne spotkania skierowane do osób, które aktualnie przeżywają konkretny problem, są ograniczone w czasie i skoncentrowane na rozwiązaniu bieżących trudności związanych m.in. z ciążą i macierzyństwem, wychowaniem i budowaniem relacji z dziećmi, uzależnieniem własnym lub członka rodziny, rozwodem itp.
-Diagnoza psychologiczna spotkania, których celem jest opisanie funkcjonowania osoby zgłaszającej się na badanie. Przedmiotem prowadzonej diagnozy może być aspekt funkcjonowania psychicznego (np. diagnoza osobowości czy inteligencji).
-Diagnoza psychologiczna dziecka to spotkania mające na celu wyjaśnienie czynników i mechanizmów psychologicznych wpływających na powstawanie zgłaszanych problemów oraz genezy tychże problemów. Służy poznaniu dziecka, jego możliwości rozwoju, zachowań, specyfiki trudności w funkcjonowaniu szkolnym, indywidualnym, w relacjach rodzinnych, czy rówieśniczych.
-Diagnoza i poradnictwo seksuologiczne spotkania, których zadaniem jest rozpoznanie i pomoc w rozwiązywaniu problemów natury seksualnej.
-Interwencja kryzysowa jest formą pomocy w nagłych, dramatycznych sytuacjach, skoncentrowana jest na rozwiązaniu aktualnych trudności oraz udzieleniu wsparcia emocjonalnego w sytuacjach takich jak np. ciężka choroba, śmierć bliskiej osoby, wypadek, przemocy, przestępstwo